Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa, niejednokrotnie uniemożliwia nam zaciągnięcie kredytu. Co zatem, możemy zrobić, by ją polepszyć? By była na tyle duża, byśmy mogli spokojnie otrzymać kredyt, którego potrzebujemy? Oczywiście możemy zamiast tego poszukać szybkiej i bezproblemowej pożyczki, jednak kredyty gotówkowe z pewnością okażą się rozwiązaniem bardziej korzystnym.

Najlepszym rozwiązaniem, by podnieść swoją zdolność kredytową jest zwiększenie zarobków – nie zawsze jednak mamy możliwość poprosić szefa o podwyżkę. Możemy jednak przedstawić bankowi dodatkowe źródła dochodu – na przykład prace na umowę zlecenie czy o dzieło – jeśli tylko są one regularne. Poza zarobkami, również istnieje kilka sposobów, o których może nie wiesz, a zmienią twoją zdolność kredytową na lepszą. Musisz wiedzieć, iż jeśli posiadasz karty kredytowe, nawet gdy z nich nie korzystasz, znacząco obniżają twoją zdolność. Dzieje się tak przez fakt, iż nim takową kartę otrzymasz, zostaje ci przyznany pewny limit kredytowy, który wykorzystać możesz z pomocą karty. Nawet gdy z niego nie korzystasz, jest on na twoim koncie. Z tego względu, o sumę tegoż limitu, mniejsza jest twoja zdolność. Jeśli kredyty gotówkowe, nie są w twoim zasięgu, zmień to.

Pożegnaj się z kartami kredytowymi, a z pewnością zyskasz wiele. Istotną sprawą staje się także posiadanie zadłużenia. Wydaje się być to oczywiste, nadal jednak, wiele osób zapomina o tym aspekcie. Posiadasz wpis w BIK czy BIG? Ureguluj go, to także wpłynie na poprawę twoich finansów, a także zmniejszy twoje problemy.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa, to pojęcie, które pojawia się często. Jest to swego rodzaju zbiór parametrów, które czynią, iż możesz starać się o kredyty gotówkowe i że masz szansę takowy otrzymać. Na zdolność kredytową składa się wiele czynników, na wiele różnych sposobów można także powiększać swoją zdolność. Pierwszym ważnym aspektem jest zatrudnienie. Liczy się nie tylko ile zarabiasz, ale także w oparciu o jaką umowę pracujesz.

Zdolność kredytowa, ma pokazać bankowi, iż szybka pożyczka gotówkowa przez internet nie będzie dla ciebie problemem, że oddasz należność w odpowiednim terminie. Dlatego też, najlepiej, jeśli możesz przedstawić umowę o pracę na czas nieokreślony. Wówczas bank ma świadomość, że nie stracisz pracy ani jutro, ani za miesiąc. Następnym kryterium, stają się właśnie wspomniane wcześniej zarobki. To dzięki nim, bank może określić czy będziemy mogli spłacić dane zadłużenie czy nie. Dalej, zwróćmy uwagę także na wydatki. Bez względu na to, jakie posiadamy dochody, należy porównać je z wydatkami, inaczej nie można stwierdzić, czy stać nas na kredyt czy nie. Dlatego tak ważne, jest przed staraniem się o kredyt uregulowanie rachunków i pozbycie się kart kredytowych. Znacząco podnosi to naszą szansę na otrzymanie pożyczki pozabankowej, w takiej kwocie i na takich warunkach, jak tego oczekujemy.

Na koniec, liczą się również zadłużenia. Najlepiej wygląda twoja sytuacja, jeśli masz za sobą jakąś spłaconą pożyczkę. Szanse na kredyt są natomiast niewielkie, gdy nadal pozostajesz z niespłaconym zobowiązaniem bądź miałeś problemy w przeszłości ze spłatą kredytu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz